Ocena klientów na podstawie 57 opinii

Atrakcje: 3,0
Zabytki: 2,7
Życie nocne: 2,6
Restauracje i puby: 2,9
Zakupy: 2,8
Komunikacja: 4,1
Bezpieczeństwo: 3,7
Plaże: 3,6
Średnia ocena 3.4

49% osób poleca tę miejscowość

Mocne strony:
komunikacja
Słabe strony:
życie nocne, zabytki

Opinie Klientów (57)

Znasz tę miejscowość? Podziel się opinią!
 • 2.1
  marzec 2013
  Miejscowość Skanes leży na przedmieściach Monastiru oraz nieopodal większego kurortu Sousse. Dzięki dobrze rozwiniętej komunikacji mamy możliwość szybkiego przemieszczania się miedzy tymi kurortami. Ale jest to jedyny plus Skanes ponieważ oprócz hoteli wokół i lotniska nic tak naprawdę tu nie ma. Podczas
  pobytu polecałbym zwiedzić najbliższe miasto jakim jest Monastir (ok. 10 minut taxi). Jest to miasto portowe. Zwiedzając je można podziwiać uroki starego miasta, przystanie jachtowe oraz port rybacki. W pobliżu znajdują się pola golfowe. W tym miejscu szczególnie warto zwrócić uwagę na mauzoleum, w którym leży pochowany pierwszy Tunezyjski prezydent. Wzrok turysty przyciągnie też imponująca twierdza obronna. Nie można zapominać o tym, że Monastir oprócz swoich zabytków oferuje nam sporo atrakcji turystycznych. Jest tam wiele lokalnych sklepików i barów. Będąc w mieście warto odwiedzić tam lokalne restauracje i spróbować ich prawdziwych, miejscowych potraw. Każdy na pewno znajdzie coś dla siebie. Trzeba pamiętać, że Monastir jest miastem łączącym współczesność ze starą cywilizacją.
 • 4.3
  luty 2013
  Miejscowość Skanes sama w sobie nie jest jest atrakcyjna, znajduje się jednak w pobliżu dwóch miast, które są kurortami: Susy i Monastiru.Susa to trzecie pod względem wielkości miasto Tunezji, które stanowi także ważny kurort wypoczynkowy. Susa to jednak przede wszystkim arabskie stare miasto czyli medyna
  z wielkim meczetem z 851 roku, ribatem z 821 roku. Całość jest wpisana na listę światowego dziedzictwa kultury UNESCO. Do miasta też należy Port El Kantouri – znany kurort i największy tunezyjski port jachtowy. Koniecznie trzeba ją zwiedzić podczas pobytu w Hotelu Sentido Rosa Beach. Natomiast Monastyr to ładne, arabskie miasto portowe, którego zabytkowe centrum położone jest zaledwie kilka kilometrów od hotelu. Słynie głównie z tego, że jest miejscem urodzin pierwszego prezydenta niepodległej Tunezji – Habiba Bourguiby, któremu zawdzięcza swój współczesny rozwój.
 • 4.3
  luty 2013
  Blisko do Monastyru z ładną mariną. W okolicy dwa pola golfowe.
 • 4.8
  styczeń 2013
  Według mnie fajną sprawą jest możliwość przemieszczania się różnymi środkami komunikacji za niewielkie pieniądze w tym także kolejką zwaną metrem i to bez większych obaw. Istnieją więc duże możliwości poznania sąsiednich miejscowości i możliwość dokonania fajnych zakupów na bazarze w Sousse.
 • 3.3
  listopad 2012
  Słońce.
 • 2.1
  październik 2012
  Skanes - plaże średnie może przez silne pądy dużo glonów polecam bardziej Hamamamet szerokie piękne plaze
 • 3.7
  październik 2012
  Hotelowa peryferyjna dzielnica Monastiru. Plaza piaszczysta, waska, slabo sprzatana, morze wyrzuca trawiaste glony. Morze czyste. Dobra baza wypadowa, blisko do wiekszych miast.
 • 4.6
  wrzesień 2012
  Miejscowość leży blisko Sousse i Monastiru, gdzie możemy z bliska zobaczyć jak wygląda życie w Tunezji. Oprócz zakupów oraz bogatego życia nocnego, możemy udać się do portu i np. popłynąć statkiem.
 • 3.8
  wrzesień 2012
  Mała miejscowość turystyczna, plaża wąska, blisko elektrownia, rzeka wpływa do morza, kilka sklepów, pola golfowe, hotele i restauracje, sporty wodne na plaży.
 • 2.5
  sierpień 2012
  W samym Skanes? NIC... W Skanes praktycznie widziałem jedynie kompleks hotelowy....Niestety daleko do miast typu Monastir... gdzie należy wybrać się albo indywidualnie lub wycieczką fakultatywną.
ZGŁOŚ UWAGI DO STRONY