Funchal

Ocena klientów na podstawie 55 opinii

Atrakcje: 4,2
Zabytki: 3,9
Życie nocne: 3,4
Restauracje i puby: 4,4
Zakupy: 4,1
Komunikacja: 4,4
Bezpieczeństwo: 4,7
Plaże: 2,9
Średnia ocena 4.1

89% osób poleca tę miejscowość

Mocne strony:
bezpieczeństwo, restauracje i puby
Słabe strony:
plaże

Sprawdź ofertę dla miejscowości Funchal w Travelplanet.pl

Termin:
13.11.2019 - 17.11.2019
Wyżywienie:
RO - Bez wyżywienia
Cena za osobę: 207 zł
Zarezerwuj ten hotel

Opinie Klientów (55)

Znasz tę miejscowość? Podziel się opinią! Dodaj opinię
 • 4.3
  (lipiec 2019)
  Miłe, czyste i spokojne miasto.
 • 4.0
  (lipiec 2019)
  Stolica Madery, świetny punkt wypadowy dla reszty wyspy. Najwięcej atrakcji.
 • 4.6
  (czerwiec 2019)
  Ładne miasto z wieloma atrakcjami.
 • 4.6
  (czerwiec 2019)
  Funchal piękne miasto. Polecam uliczki na Santa Maria. Samo centrum jest również godne polecenia. Kolejka na Monte świetna. Z góry widoki super.
 • 4.2
  (czerwiec 2019)
  Ładne, zabytkowe miasto z dużą ilością dobrych piekarni, restauracji, aktrakcji. Bardzo chaotyczna komunikacja miejska lecz na google wyznaczy trasę o ile nie jest za daleko.
 • 4.5
  (czerwiec 2019)
  Piękne miasto na wzgórzu z milionem pomarańczowych dachów. Super knajpki z jedzeniem, kolejka na Monte, malownicze uliczki.
 • 4.4
  (czerwiec 2019)
  Miejscowość rozległa. Starówka ciekawa aczkolwiek bez nadzwyczajnych fajerwerków architektonicznych raczej bazuje na fajnym klimacie. Wielkie zróżnicowanie terenu, potężne wzniesienia. dla słabszych fizycznie polecam wypożyczenie samochodu lub komunikację miejską.W mieście prawie codziennie coś się działo
  kulturalnego, koncerty fado, muzyki klasycznej, a nawet trafiliśmy na uliczny spektakl teatralny. Ciekawostką są trasy turystyczne piesze wzdłuż "levad" z pięknymi widokami przede wszystkim przyrody. warto dodać, że mieszkańcy są bardzo pomocni i życzliwi turystom.
 • 4.8
  (maj 2019)
  Czarujące miejsce i dla młodych i dla starszych
 • 3.1
  (luty 2019)
  Ciekawa miejscowość, bardzo mocno turystyczna. W zależności od tego kto czego szuka na urlopie - nie ma co się nastawiać na zwiedzanie miasta, a traktować je raczej jako bazę noclegowo- wypadową.
  Miasto jest rozległe, ze ścisłym centrum turystycznym i ogromnym obszarem opanowanym przez hotele. Bardzo
  chętnie odwiedzane przez emerytów z Niemiec i UK.
  Stanowi główny węzeł komunikacyjny dla autobusów publicznych, którymi można dojechać w wiele miejsc wyspy. Na każdym kroku można kupić zorganizowaną wycieczkę autokarem z przewodnikiem (ceny między 22 a 37 euro za wycieczkę), lub wypożyczyć samochód (ok 56 euro za wypożyczenie samochodu na dzień + koszty benzyny).
  Bardzo trudny dostęp do plaż; w Funchal jest bardzo mało plaż miejskich - w dodatku wszystkie są kamieniste. Dlatego większość turystów kąpie się raczej w basenach hotelowych. My trafiłyśmy na okres karnawału i uczestniczyłyśmy w słynnej paradzie karnawałowej - bardzo efektownym widowisku, podobnym do karnawału w Rio de Janeiro.
  Centrum turystyczne jest raczej drogie jeśli chodzi o ceny jedzenia w restauracjach.
 • 4.8
  (styczeń 2019)
  Przepiękne miasto. Bardzo czysto, dużo klimatycznych zakątków, świetna oferta gastronomiczna dla każdego. Piękne ogrody, liczne atrakcje, polecam zjazd na sankach po asfalcie :-)