Ocena klientów na podstawie 68 opinii

Atrakcje: 4,3
Zabytki: 4,0
Życie nocne: 3,6
Restauracje i puby: 4,5
Zakupy: 4,1
Komunikacja: 4,4
Bezpieczeństwo: 4,8
Plaże: 3,0
Średnia ocena 4.2

91% osób poleca tę miejscowość

Mocne strony:
bezpieczeństwo, restauracje i puby
Słabe strony:
brak

Sprawdź ofertę dla miejscowości Funchal w Travelplanet.pl

Termin:
18.01.2020 - 22.01.2020
Wyżywienie:
BB - Śniadania
Cena za osobę: 1 339 zł
Zarezerwuj ten hotel

Opinie Klientów (68)

Znasz tę miejscowość? Podziel się opinią!
 • 3.1
  luty 2019
  Ciekawa miejscowość, bardzo mocno turystyczna. W zależności od tego kto czego szuka na urlopie - nie ma co się nastawiać na zwiedzanie miasta, a traktować je raczej jako bazę noclegowo- wypadową.
  Miasto jest rozległe, ze ścisłym centrum turystycznym i ogromnym obszarem opanowanym przez hotele. Bardzo
  chętnie odwiedzane przez emerytów z Niemiec i UK.
  Stanowi główny węzeł komunikacyjny dla autobusów publicznych, którymi można dojechać w wiele miejsc wyspy. Na każdym kroku można kupić zorganizowaną wycieczkę autokarem z przewodnikiem (ceny między 22 a 37 euro za wycieczkę), lub wypożyczyć samochód (ok 56 euro za wypożyczenie samochodu na dzień + koszty benzyny).
  Bardzo trudny dostęp do plaż; w Funchal jest bardzo mało plaż miejskich - w dodatku wszystkie są kamieniste. Dlatego większość turystów kąpie się raczej w basenach hotelowych. My trafiłyśmy na okres karnawału i uczestniczyłyśmy w słynnej paradzie karnawałowej - bardzo efektownym widowisku, podobnym do karnawału w Rio de Janeiro.
  Centrum turystyczne jest raczej drogie jeśli chodzi o ceny jedzenia w restauracjach.
 • 4.8
  styczeń 2019
  Przepiękne miasto. Bardzo czysto, dużo klimatycznych zakątków, świetna oferta gastronomiczna dla każdego. Piękne ogrody, liczne atrakcje, polecam zjazd na sankach po asfalcie :-)
 • 4.7
  styczeń 2019
  Bardzo ciekawe nieduże miasto położne na wulkanicznym zboczu.
  Z atrakcji turystycznych polecam wycieczkę kolejką górską na Monte (odjeżdża z okolic dworca autobusowego) oraz zjazd saniami Toboggan po asfalcie, a następnie miłośnikom architektury spacer w dół uroczymi uliczkami. Na górze znajduje
  się bardzo piękny kościół z wnętrzem całkowicie wykończonym drzewem eukaliptusowym. W centrum również ciekawa katedra. W mieście mnóstwo pięknych knajpek z niewygórowanymi cenami. Owoce, warzywa i kwiaty można kupić na cudownym bazarze Mercado dos Lavradores.
 • 4.1
  styczeń 2019
  Stolica Madery ma niezwykły klimat, który każdy powinien choć raz poczuć. Byliśmy w styczniu przez dwa tygodnie. Na wyspie była pogoda różna, czasem padał deszcz, czasem wiał wiatr, czasem było +15 stopni, ale nigdy w Funchal .... Tutaj zawsze świeciło słońce, nigdy nie padał deszcz, wiał bardzo delikatny
  wiaterek, a temperatura była ok. 22 stopni .... Funchal jest świetnym miejscem wypadowym do zwiedzenia całej wyspy. I nie jest potrzebny do tego samochód. Rewelacyjna komunikacja zarówno miejska, jak i na całej wyspie sprawia, że wynajęcie samochodu nie jest opłacalne. Tym bardziej jak ktoś planuje chodzenie po lewadach. Wtedy tylko autobus.
 • 4.1
  grudzień 2018
  Przepiękne zielone miasto, bardzo zadbane, czysto na ulicach, ludzie uprzejmi, wszędzie blisko. Przepiękna panorama z góry Monte na którą można wyjechać kolejka. Samo centrum bardzo klimatyczne, wąskie uliczki, kawiarenki, restauracje. Cała wyspa raczej dla aktywnych, niewiele plaż piaszczystych ale
  za to fajne miejsca do oglądania fal na oceanie.
 • 4.1
  październik 2018
  Miasto fajne ma swój urok i ładne Portugalki
 • 4.6
  lipiec 2018
  Funchal
 • 4.0
  styczeń 2018
  Miasto cudne, fajne knajpki, Monte i zjazd saniami godne polecenia. Wycieczki fakultatywne ciekawe, tylko zbyt duże tempo nie pozwoliło na poczucie tych pieknych miejsc.
 • 3.8
  styczeń 2018
  duże miasto bardzo dobrze usytuowane do wycieczek na wyspie
 • 4.7
  grudzień 2017
  śliczne, zadbane, urokliwe stare miasto