Cefalu

Ocena klientów na podstawie 12 opinii

Atrakcje: 4,2
Zabytki: 4,5
Życie nocne: 4,2
Restauracje i puby: 4,5
Zakupy: 4,0
Komunikacja: 3,9
Bezpieczeństwo: 4,2
Plaże: 4,4
Średnia ocena 4.1

76% osób poleca tę miejscowość

Mocne strony:
zabytki, restauracje i puby
Słabe strony:
brak

Sprawdź ofertę dla miejscowości Cefalu w Travelplanet.pl

Termin:
29.10.2019 - 30.10.2019
Wyżywienie:
BB - Śniadania
Cena za osobę: 197 zł
Zarezerwuj ten hotel

Opinie Klientów (12)

Znasz tę miejscowość? Podziel się opinią! Dodaj opinię
 • 4.0
  (wrzesień 2017)
  Miasteczko malownicze. Sklepy nie ma ich za dużo bardziej opłaca się pojechać pociągiem do Palermo i tam na pewno zakupy będą udane. Dużo barów, fajna dyskoteka Malik. Przechodząc przez ulice trzeba uważać ponieważ będąc nawet na pasach nie jest się bezpiecznym :-) ale to są podobno uroki jeżdżenia przez
  Sycylijczyków. Ludzie bardzo sympatyczni.
 • 4.7
  (czerwiec 2017)
  Bardzo ładne klimatyczne miasteczko. Wąskie uliczki i stare budynki z dużą ilością balkoników. Wejście na górę La Rocca - duża atrakcje niezbyt męcząca.
 • 3.0
  (styczeń 2012)
  Bardzo urokliwe miasteczko Ogólnie: Pięknie połozone z urokliwymi uliczkami,pięknymi kamienicami i balkonami pełnymi kwiatów.
  Atrakcje turystyczne: W samym Cefalu atrakcją jest tylko Kościól położony nieomal nad miasteczkiem.Port z którego pływaliśmy na wyspy
  wulkaniczne.
  Aktywny wypoczynek: Brak aktywnegp wypoczynku.Spacer,przesiadywanie w knajpkach.
  Jedzenie i restauracje: Brak w kartach menu w języku polskim. Karty zawierają jadłospis po niemiecku francuzku,angielsku i rosyjsku.A szkoda bo Polakó jest tam bardzo dużo.
  Pogoda: Byliśmy od 26.09.10 do 03.10.10-było bardzo ciepło.
 • 4.0
  (styczeń 2012)
  Juz tęsknię Ogólnie: Przepiękna miejscowość, urocze uliczki, zabytki- i to, co się turystom najbardziej podoba- iluminacje, swiatła, swiatełka, kolory.
  Atrakcje turystyczne: Trafiliśmy na święto miasta- takiego pokazu sztucznych ogni (o godz. 0.15) w zyciu nie widziałam!!!!!
  Coś niesamowitego. A innych atrakcji tyle, że przez 2 tygodnie nie zdążyłam wszystkiego "zaliczyć"
  Życie nocne: Dopiero nocą zaczyna sie prawdziwe życie w Cefalu! Podczas naszej pierwszej nocnej wyprawy do miasteczka przeżyliśmy naleńki szok- wielu elementów (sklepów, knajpek...) nie było za dnia! Tzn. były- ale pozamykane i niewidoczne. Ludzi nocą 3 razy tyle ile w dzień- coś niesamowitego w tym rozesmianym głosnym tłumie...
  Jedzenie i restauracje: Wadą jest zamknięcie niektórych restauracji w porze sjesty- ale nie zupełne, a jedynie dla tych z "ulicy"- wtedy stołują sie wybrane domy wczasowe
  Zdrowie i bezpieczeństwo: Dla pieszego, jeśli ma oczy z tyłu głowy- da radę. Nie odważyłabym sie wypozyczać samochodu- to straszne jak Sycylijczycy prowadzą!!!
  Pogoda: Nie wiem, czy zawsze, ale latem- bezapelacyjnie, jeśli ktoś lubi ciepło. Lazur codziennie, choć niesamowite było to, że chmury na niebie (jeśli sie już pojawiły) NIGDY nie przysłaniały słońca!!!!
  Plaża: Czysta owszem, ale trochę za wąska.
 • 3.7
  (styczeń 2012)
  małe sycylijskie miasteczko
 • 2.3
  (styczeń 2012)
  Parghelia - Tropea Ogólnie: Parghelia to smętne miasteczko bez atrakcji zaś Tropea to perełka warta zobaczenia
  Atrakcje turystyczne: Tropea - atrakcja architektoniczna i klimatyczne miejsce. Parghelia do zapomnienia.
  Aktywny wypoczynek: W Tropei
  jest ładna marina gdzie można wypożyczyć motorówkę. Atrakcje są związane z wodą, lądowe praktycznie żadne.
  Życie nocne: Nie korzystaliśmy
  Komunikacja: Kręte drogi na wzniesieniach, drogie taksówki - na linii Parghelia -Tropea 20 EUR w obie strony
  Jedzenie i restauracje: Dobra kuchnia i przyjemne knajpki
  Zdrowie i bezpieczeństwo: Na szczęście nie mamy doświadczeń
  Pogoda: Sierpień był doskonały jeśli ktoś szuka słońca i wysokich temperatur.
  Plaża: Hałas, ciemny żwir i brudno. Brr !
 • 5.0
  (styczeń 2012)
  bajeczne włoskie miasteczko! Atrakcje turystyczne: katedra, tratoria i włoskie restauracje!
 • 4.8
  (styczeń 2012)
  Malownicze Cefalu Ogólnie: Przepiękna, mała miejscowość położona nad samym morzem u stóp ogromnej skały La Rocca.
  Atrakcje turystyczne: W Cefalu znajduje się dużo malowniczych typowych dla Włoch, wąskich uliczek, bardzo ładny kościół z mozaikami z XII w.
  Aktywny wypoczynek:
  Raczej przy hotelu.
  Życie nocne: My byliśmy z małym dzieckiem, więc nie korzystaliśmy z atrakcji nocnego życia Cefalu.
  Komunikacja: Blisko szlaków komunikacyjnych - dobre połączenie kolejowe i autobusowe z Palermo, Messyną, Katanią. Dobra baza wypadowa do zwiedzania wyspy. W pobliżu Cefalu krzyżują się 2 główne autostrady Sycylii. Wiele wypożyczalni samochodów (także w hotelach). Ceny od 60 Euro za dzień.
  Jedzenie i restauracje: Jedzenie w restauracjach oraz w hotelu jest super.
  Zdrowie i bezpieczeństwo: Przy hotelu i na plaży cały czas obecni są ratownicy.
  Pogoda: Na szczęście nie trzeba się o nią obawiać ;-)
  Plaża: Czysta, strzeżona, piaszczysta.
 • 4.3
  (styczeń 2012)
  Malownicze Ogólnie: Miejscowość urocza, położona, a właściwie wciśnięta między górami a morzem. Typowe sycylijskie miasteczko z wąskimi ulicami i bielizną rozwieszoną między oknami.
  Pogoda: kwiecień,maj, wrzesień, paĽdziernik
 • 4.3
  (styczeń 2012)
  urocza mieścina kilka kroków od Palermo Ogólnie: miejscowość położona ok. 60 km od Palermo, stolicy Sycylii. Jadąc północnym wybrzeżem wyspy w kierunku Palermo, nie można jej ominąć. Liczy sobie ok. 15 tys. mieszkańców i na tym właśnie polega jej urok. Malowniczo położona, nad brzegiem
  morza, gdzie w starym porcie do dziś można spotkać rybaków, suszących swoje sieci po nocnym połowie. Gdy słońce chyli się ku zachodowi, na Cefalu pada potężny cień La Rocca, skały u stóp której położona jest miejscowość.
  Atrakcje turystyczne: na pewno stary port, ze specyficznym i wciąż żywym rybackim klimatem. Na pewno też muzem malarstwa, poświęcone lokalnemu artyście. Na pewno też stara pralnia, z wykutymi w kamieniu niszami,w któych kiedyś ręcznie prano bieliznę. Ale nie sposób nie odwiedizć katedry, której dwie ogromne wieże górują nad miastem. Katedra o wielkim znaczeniu historycznym, założona przez legendarnego króla Normanów Rogera II. Pierwsza normańska katedra, powstała na poczatku XII w., kolebka kultury chrześcijańskiej na pogańskiej jeszcze wówczas Sycylii.
  Aktywny wypoczynek: spacery po plaży obowiązkowo boso, nigdzie indziej na Sycylii, albo prawie nigdzie indziej, nie ma takiego drobniutkiego piasku. Spacery po La Rocca, dla bardziej wytrwałych - ale widoki zapierające dech w piersi.
  Życie nocne: głównie ogranicza się do włoskiego zwyczaju "fare un giro" czyli chodzenia wzdłuż głównej ulicy do Katedy i z powrotem. Poza tym wieczór upływa na jedzeniu kolacji, i lodach na deser. Tutaj odkryłam jedyny w swoim rodzaju sposób jedzenia lodów...w bułce maślanej....też można....Inne słodycze sycylijskie polecam w małych ilościach - są niemiłosiernie słodkie!!!
  Komunikacja: miejska jest, Cefalu ma nawet stację kolejową (ale jest zdecydowanie ładniejsze niż Włoszczowa!) 1h i jesteśmy w sercu sycylijskiej wyspy - Palermo.
  Jedzenie i restauracje: jak ktoś kocha włoską kuchnię, porzuci ją dla kuchni sycylijskiej. Podstawą sa ryby, owoce morza - świeże, bo z nocnych połowów (sklepy rybne otwarte są tylko do sjesty, czyli do mezzogiorno (ok. 12.00) Palce lizać!!!
  Zdrowie i bezpieczeństwo: Bezpiecznie i przyjacielsko. Po kilku dniach pobytu, sprzedawcy cornetto, kelner z restauracji, w której zjedliśmy wczoraj kolację, a także pani ze sklepu z warzywami, będą się z nami witać, jak z najlepszymi przyjaciółmi.. i będą do nas mówić...jak będziemy mieć szczęście to po włosku, jak nie - po sycylisjku, a to zrozumie jesynie Sycylijczyk. ;)
  Pogoda: w zasadzie przez cały rok
  Plaża: w miarę wąska, ale wypełniona przecudnym drobniutkim i bardzo jasnym piaskiem
ZGŁOŚ UWAGI DO STRONY